Eugene Bushmanov: βιογραφικό του παίκτη πρώην ποδοσφαίρου και προπονητής

Eugene Bushmanov - επαγγελματική Σοβιετική Ρωσία και ο παίκτης πρώην ποδοσφαίρου και προπονητής. Κατά τη διάρκεια της ποδοσφαιρικής του καριέρας έπαιξε ως υπερασπιστή. Επί του παρόντος προπονήσει την ομάδα νέων της Ρωσίας έως 21 ετών. Αυτός είναι ο νικητής του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων 1990 και το χάλκινο μετάλλιο το 1991. Από το 1995 έως το 1998, κάθε χρόνο, περιλαμβάνεται στη λίστα των 33 καλύτερων παικτών της Ρωσίας.

Κατά την ποδοσφαιρική καριέρα του χρόνου έπαιξε για συλλόγους όπως η «Shinnik» (Yaroslavl), «Σπάρτακος», «ΤΣΣΚΑ», «Torpedo» (όλα από τη Μόσχα) και «φτερά των Σοβιέτ» (Σαμαρά).

Κατά την περίοδο 2004-2017 ο προπονητής "Shinnik-D", "E-Saturn" (Ramenskoye), "Λοκομοτίβ" (Μόσχα), "Κίμκι" (Κίμκι) και τη ρωσική εθνική ομάδα U-21.

Eugene Bushmanov: ποδόσφαιρο, βιογραφία

Eugene γεννήθηκε στις 2 Νοεμβρίου, 1971 στη Tyumen, ΕΣΣΔ. Με έξι ετών άρχισε να ενδιαφέρεται για το ποδόσφαιρο. Το αγόρι αγαπούσε να παρακολουθήσουν τους αγώνες με τη συμμετοχή των θρυλικών σοβιετικών παικτών ποδοσφαίρου, και πίστευαν σε αυτό που μπορεί να επαναλάβει την επιτυχία τους. Εμπνευσμένο από το παιχνίδι, πήγε έξω στην αυλή, όπου το βράδυ με τους τοπικούς αγόρια κυνηγούν την μπάλα. Όταν το αγόρι ήταν έντεκα χρονών, οι γονείς μου αποφάσισαν να το γράψει στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Ήταν η Ακαδημία του Γιαροσλάβλ «Shinnik».

Με τον πρώτο άντρα προπόνηση αποδειχθεί μια εξαιρετική κατανόηση του παιχνιδιού. Σημείωσε προπονητής Ανατόλι Kiryuhin ότι ακόμη άρχισαν να δώσουν προσοχή στην Eugene, πιστεύοντας στο επαγγελματικό του μέλλον. Για την ομάδα νέων, «Shinnik» Eugene Bushmanov έπαιξε 1981-1988, μετά την οποία πρόσεξε πρώτη προπονητές της ομάδας και καλείται να εξετάσει. Έπαιξε ως κεντρικός αμυντικός. Προηγουμένως στο ποδόσφαιρο ήταν ένα τέτοιο πράγμα ως το τελευταίο αμυντικό. Η αποστολή του ήταν μόνο άμυνα, χωρίς να συνδέεται με τις επιθέσεις. Ήταν όπως και Eugene στο «Shinnik».

του Ντεμπούτο "Shinnik"

16 Απρ, 1988 έκανε το ντεμπούτο του στο κύριο μέρος της πρώτης ομάδας στο σπίτι αγώνα ενάντια στην «Αυγή» από Voroshilovgrad (τώρα Lugansk). Ο αγώνας έληξε υπέρ της Yaroslavl με το σκορ 2: 1. Στην πρώτη του σεζόν είχε 18 παιχνίδια και ακόμη και χαρακτηρίζεται από ένα γκολ.

εμφανίσεις του "Spartacus"

Η σεζόν ντεμπούτο στην πρώτη πρωταθλήματος της ΕΣΣΔ ήταν επιτυχής για Bushmanova (παρά το γεγονός ότι η ομάδα πήρε 16η θέση μεταξύ 22 ομάδων), απέκτησε πολύτιμη εμπειρία παιχνιδιού και έδειξαν την υψηλότερη ποιότητα του παιχνιδιού στην αμυντική γραμμή. Λίγο μετά Ευγένιος άρχισε να παρακολουθήσουν ποδόσφαιρο προσκόπους από την πρωτεύουσα της «Σπάρτακος», το οποίο πρότεινε ότι θα πάει σε club τους. Φυσικά, ο Jack συμφώνησε, παιδικό όνειρο δεν επιτρέπεται να γίνει αλλιώς. Το πρώτο εξάμηνο, έπαιξε για την ομάδα νέων της «μονομάχων».

Το 1989 πήρε μέρος στους αγώνες προκριματικών για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων, που πραγματοποιήθηκε στη Νορβηγία. Σε έναν από τους αγώνες τραυματίστηκε, τη διάγνωση - μια ρήξη συνδέσμων. Αργότερα η ζημία αυτή επιδεινώθηκε μόνο όταν Evgeny έπαιξε για την ομάδα νέων της «Σπάρτακος». για σχεδόν ένα χρόνο είχε να χάσει το παιχνίδι.

Συνολικά δαπανήθηκαν για την «ερυθρόλευκη» 10 αγώνες και σκόραρε ένα γκολ. Το 1991 κέρδισε το αργυρό μετάλλιο του πρωταθλήματος ΕΣΣΔ.

Μια καριέρα στη Μόσχα "ΤΣΣΚΑ"

Το 1991 πήρε στην πρώτη ομάδα, αλλά σύντομα έλαβε ένα σοβαρό τραυματισμό που τον χτύπησε έξω από το παιχνίδι σε μακροπρόθεσμη βάση. Bushmanova είχαν κάταγμα του ποδιού, έτσι ώστε η ανάκτηση που απαιτεί τουλάχιστον τέσσερις μήνες. Μετά την ανάκτηση, Eugene έφυγε από το σύλλογο, επειδή έχασε τη θέση του στην αρχική ενδεκάδα. Ωστόσο, κατά την ίδια περίοδο, λαμβάνει μια προσφορά από τον Paul Sadyrin - προπονητής του «ΤΣΣΚΑ». Στο πλαίσιο του «στρατού» Eugene ενταχθεί γρήγορα το παιχνίδι και να γίνει τακτικός παίκτης της βασικής δομής. Κατά την περίοδο 1992-1996 υπηρέτησε στο «ΤΣΣΚΑ». Οι ειδικοί σημειώνουν ότι η καριέρα του Eugene Bushmanova για «στρατό» ήταν η πιο αποτελεσματική και αιχμής. Μετά από αυτό το χρονικό διάστημα ο αμυντικός έχει παίξει 121 αγώνες και επισημαίνονται τρία γκολ. Εδώ έγινε μια φιναλίστ του Κυπέλλου της Ρωσίας δύο φορές κατά τις περιόδους 1992/93 και 1993/94.

Το πιο υπέροχο γκολ στην καριέρα του Bushmanova που πραγματοποιήθηκε στην πύλη της καταλανικής «Barcelona» στο γήπεδο «Καμπ Νόου». Eugene έπαιξε για την «ΤΣΣΚΑ» στο Champions League. Μετά από ένα πέρασμα από τη διάσπαση Ilshat Faizulin, Bushmanov πήγε για «μια ημερομηνία με τον τερματοφύλακα,» και χτύπησε την πόρτα στο εγγύς γωνία σε 44 λεπτά. Η μπάλα αναπήδησε από το οριζόντιο δοκάρι και πέρασε την γραμμή του τέρματος. Το σκορ ήταν 2: 1 υπέρ του «στρατού», στη συνέχεια σφύριξε τη σφυρίχτρα στο διάλειμμα. Ο αγώνας έληξε υπέρ των «ΤΣΣΚΑ» με σκορ 3: 2.

Η ομάδα αποχώρησης «Φτερά των Σοβιέτ»

Το 1997, ο Eugene Bushmanov ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο με τη Μόσχα «Τορπίλη». Εδώ πέρασε μόλις μισή σεζόν στην οποία έλαβε μέρος σε 43 αγώνες και σημείωσε 2 γκολ.

Το 1998 επέστρεψε στη σύνθεση των «Σπάρτακος», το οποίο στη συνέχεια κέρδισε 3 τρόπαια. Συνολικά, μεταξύ του 1998 και του 2000, έπαιξε σε 46 παιχνίδια και σημαδεύτηκε από ένα γκολ. Κατά την περίοδο αυτή, έγινε τρεις φορές πρωταθλητής Ρωσίας κατά τις περιόδους 1997/98 1998/99 και 1999-1900.

Από το 2001 έως το 2003 διετέλεσε στο club «φτερά των Σοβιέτ». Υπάρχουν Eugene Bushmanov 71 έπαιξε σε έναν αγώνα.

Διεθνής σταδιοδρομία

Το 1991 έπαιξε για την ομάδα ΕΣΣΔ Ολυμπιακό. Από το 1996 έως 2000 τακτά χρονικά διαστήματα έπαιξε για την ρωσική ομάδα (συνήθως το τέλος έπαιξε 7 αγώνες). Το 1996 πήρε μέρος στους αγώνες του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Στο παιχνίδι εναντίον της Azzurri δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες μετά από μια σύγκρουση με τον συμπαίκτη του Del Piero.

δραστηριότητα Coaching

Από το 2004 Ιούλιο και τον Νοέμβριο υπηρέτησε ως επικεφαλής προπονητής της διπλής Yaroslavl «Shinnik». Κατά την περίοδο 2004-2007, ο προπονητής της νεολαίας του «Κρόνου». Το μεγαλύτερο επίτευγμα του προπονητή Eugene Bushmanova - μια νίκη (ζώνη «Δύση») κατά το πρώτο ρωσικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της σεζόν 2014/15 με την ομάδα «Spartak-2».