Evgeny Κοροτίσκιν: διάσημος Ρώσος κολυμβητής

Evgeny Κοροτίσκιν - κολυμβητής γίνεται νικητής του Παγκοσμίου Κυπέλλου και Ολυμπιακών Αγώνων, μια πολλαπλή πρωταθλητή στο διαγωνισμό σε σύντομο νερό. Εκείνος κολύμπησε πεταλούδα, προτιμώντας μικρές αποστάσεις 50 και 100 m, μερικές φορές εκτελείται ελεύθερο. Έχοντας τελειώσει ένα αθλητή καριέρα, άνοιξε τη δική του σχολή καταδύσεων, εργάστηκε ως επίσημη σπορ.

Μεταξύ πισίνα κιμονό

Ο πρώην αρχηγός της ρωσικής εθνικής ομάδας στην κολύμβηση Εβγκένι Κοροτίσκιν γεννήθηκε στη Μόσχα το 1984. Το μέλλον Ολυμπιονίκης είχε την τύχη να μεγαλώσω σε μια πολύ αθλητική οικογένεια. Evgeny Leonidovich, ο πατέρας του, κολύμπησε πεταλούδα σε ερασιτεχνικό επίπεδο, εργάστηκε ως επικεφαλής των υπηρεσιών ασφαλείας σε μια εμπορική επιχείρηση.

Η μητέρα του εργαζόταν προπονητή και εκπαιδευτή κολύμβησης στο αθλητικό συγκρότημα «Ολυμπιακή» στα νιάτα του, ενώ εξακολουθούν να είναι Lyudmila Shubina, εμφανίστηκε για την εθνική ομάδα, συμμετείχε σε διεθνείς αγώνες.

Θα κολυμπήσετε λίγο Τζακ άρχισε ήδη από τεσσάρων χρονών, αλλά ζωντανό και δυναμικό αγόρι ένα μεγάλο χρονικό διάστημα για να αποφασίσει τελικά στις αθλητικές προτιμήσεις τους. Παράλληλα με την πισίνα, παρακολούθησε Καράτε τμήμα μέχρι την ηλικία των δεκατριών, και συχνά υπενθυμίζει πως έπρεπε να τρέξει για να αλλάξετε το κιμονό για τήξη, για να έχουν χρόνο για να ξεκινήσει η επόμενη βουτιά. Μετά από μια ιδιαίτερα δραματική υπόθεση, τελικά αποφάσισε να κάνει μια τελική επιλογή υπέρ της κολύμβησης στην ηλικία των δεκατεσσάρων.

Ο πρώτος προπονητής στη βιογραφία του Eugene Κοροτίσκιν ήταν η μητέρα του, αργότερα ασχολήθηκε με την ομάδα, Βλαντιμίρ Yermakov, Vyacheslav Lukinskogo.

Πρώτη εκμεταλλεύεται

Ψεκάστε μεταξύ κολύμβηση και άλλα αθλήματα, ως έφηβος, απογοητευμένοι καράτε δεν προσέλκυσε αμέσως την προσοχή των ομάδων προπονητές της νεολαίας. Ωστόσο, έχουν αρχίσει να εργάζεται σκληρά και μεθοδικά, σύντομα σημειώσει κάποια πρόοδο, το 2001, πέτυχε να συμπεριληφθούν στο κατώτερο εθνική ομάδα για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Εδώ, όμως, Evgeny Κοροτίσκιν που σημειώνονται δεν είναι το αγαπημένο πειθαρχία πεταλούδα του, και τη συμμετοχή στο freestyle ρελέ, όπου ήταν μέρος της ρωσικής ομάδας κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο της ηπείρου.

Το σημείο καμπής στην καριέρα του ήταν ο Μοσχοβίτης 2002. Είναι καλοφτιαγμένο στο εθνικό πρωτάθλημα, έσπευσαν αμέσως στην ελίτ της Ρωσικής πλοήγησης. κατώτερο χθεσινή περιλαμβάνονται στην εθνική ομάδα να συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2003 στη Βαρκελώνη, όπου, όμως, από αυτόν δεν περίμενα θαύματα.

Αναμένουμε ότι η πολλά υποσχόμενη κολυμβητής θα αποκτήσουν σταδιακά τη διεθνή εμπειρία, να αισθάνονται την ατμόσφαιρα των μεγάλων τουρνουά. Ωστόσο, Evgeny Κοροτίσκιν ήρθε από την έναρξη των αγώνων στην κορυφαία μορφή και εντυπωσιακά κέρδισε ένα χάλκινο μετάλλιο στην πεταλούδα 50 μέτρα.

στασιμότητα ετών

Ένα χρόνο μετά την απρόσμενη επιτυχία του κολυμβητή Μόσχα πήγε στην πρώτη Ολυμπιάδα του στη ζωή, που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα. Εδώ στον κόσμο αστέρια κολύμβηση συγκεντρώθηκαν σε πλήρη ισχύ και δεν θέλουν να δώσουν τη θέση τους στο βάθρο παράτολμο νεοφερμένο. Eugene μίλησε στο σύνηθες επίπεδο του, αλλά δεν ήταν ακόμη αρκετά για να μπει στον τελικό. Πήρε τη δέκατη θέση στα ημιτελικά, Κοροτίσκιν δεν κατάφερε να σπάσει την κρίσιμη μπάνιο. Λίγα σεζόν μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες κολυμβητής όπως κρύβονται, χωρίς να δείχνει εντυπωσιακά αποτελέσματα, περιορίζεται σε μερικά μετάλλια στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σε σύντομο νερό. Ωστόσο, προς τα επόμενα παιχνίδια Εβγκένι Κοροτίσκιν άρχισαν να χτίζουν την ορμή, δείχνει εξαιρετικά αποτελέσματα σε τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό έτος.

Μία δεύτερη προσπάθεια για να

Το 2008, έγινε μια δύο φορές πρωταθλητής Ευρώπης, κέρδισε το ατομικό χρυσό στα 100μ πεταλούδα, και βοήθησε την ομάδα του να κερδίσει το σύμφυρμα σκυταλοδρομία 4x100. Επιπλέον, ο ίδιος απέδωσε καλά στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα FINA, να γίνει, μαζί με τους εταίρους στην ομάδα συν-συγγραφέας του παγκόσμιο ρεκόρ στη σκυταλοδρομία 4x100.

Στους Αγώνες στο Πεκίνο, Evgeny Κοροτίσκιν θεωρείται ως ένας από τους διεκδικητές για ένα μετάλλιο, ελπίζοντας ότι θα είναι σε θέση να προσκολλώνται σε μια θέση στο βάθρο στον αγώνα εκατό μέτρων, θα προσπαθήσει να τραβήξει μια ομάδα σκυταλοδρομίας.

Ωστόσο, στη δεύτερη Ολυμπιακούς Αγώνες Eugene του μίλησε και πάλι χωρίς επιτυχία. Απέτυχε ατομική πειθαρχία αφού δεν κατάφερε να φτάσει στους τελικούς των εκατό μέτρα και πενήντα δολάρια. Ελαφρώς καλύτερα τα πράγματα ήταν στο ρελέ.

Η εθνική ομάδα έφτασε στον τελικό και η τελευταία ήταν αγωνίζονται για μετάλλια, αλλά σταμάτησε στην τέταρτη θέση.

, Αποκατάστασης

Μετά το Πεκίνο, Eugene αποφάσισε να ξεκινήσετε πάλι τη σταδιοδρομία τους και να αλλάξει την κατάσταση. Δέχτηκε την προσφορά της Σέρβος κολυμβητής Μίλοραντ Πάβιτς, ο οποίος έψαχνε για έναν άξιο συνεργάτη φιλικό αγώνα και πήγε στην Ιταλία για να εκπαιδεύσει σε μια ομάδα εμπειρογνωμόνων, Andrea Di Nino.

Τα αποτελέσματα δεν έρχονται αμέσως, Eugene έμεινε χωρίς μετάλλια στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στη Ρώμη, αλλά σκόραρε ένα εκπληκτικό μορφή μέχρι το τέλος του 2009. Ο έξοχα παίξει σε μεγάλα πρωταθλήματα στο FINA, που πολλά παγκόσμια ρεκόρ, μερικά από τα οποία δεν έχουν ακόμη ηττηθεί.

Πίστευαν ότι θα είναι σε θέση να αγωνιστεί στο Παγκόσμιο Κύπελλο στη Σαγκάη το 2011, αλλά η υγεία του αθλητή γκρεμίστηκε από σοβαρή τροφική δηλητηρίαση, και αυτό είναι ένα μεγάλο χρονικό διάστημα αναρρώνει από αυτό.

Η αποφασιστική τουρνουά στο Eugene Κοροτίσκιν καριέρα ήταν οι Ολυμπιακοί Αγώνες του 2012 στο Λονδίνο. Το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την τελική βουτιά στην 100 μέτρων πεταλούδα ήταν ο Michael Phelps, αλλά ακόμα μια ευκαιρία να ανταγωνιστεί για ένα μετάλλιο. Η μάχη για το ασήμι ήταν μεταξύ Eugene και της Νότιας Αφρικής Τσαντ de Κλειώ, ο οποίος προσπάθησε να ακολουθήσει το αήττητο Αμερικανός στο βάθος. Κοροτίσκιν υπολογισμό επιδέξια τις δυνάμεις και έκανε μια αποφασιστική επιτάχυνση στο δεύτερο πενήντα δολάρια, μπροστά από το Τσαντ στο τέλος.

Η ζωή μετά τον αθλητισμό

Γνωρίζοντας ότι οι Ολυμπιακοί Αγώνες ήταν το ασημένιο στέμμα της καριέρας του, ο Ευγένιος μόλις σταμάτησε την εκτέλεση ως επαγγελματίας αθλητής και επικεντρώθηκε στις δικές τους φιλόδοξα σχέδια. Ένας από αυτούς είναι μια σχολή καταδύσεων Evgeny Κοροτίσκιν. Ξεχωρίζει ανάμεσα σε παρόμοια κέντρα για τη δημιουργική και καινοτόμο προσέγγισή τους στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Πριν από λίγο καιρό, ένας Ολυμπιονίκης του Λονδίνου αποφάσισε να δοκιμάσει τον εαυτό του ως επίσημο αθλητικό ο οποίος ήταν επικεφαλής της Μόσχας Ομοσπονδία της κολύμβησης.