Evgeny Romanov: υποτιμηθεί ρωσική βαρέων βαρών μπόξερ

Evgeny Romanov - πυγμάχος, μιλώντας σε ερασιτεχνικό επίπεδο στην κατηγορία έως 91 κιλά. Τρεις φορές έγινε ένα ασημένιο μετάλλιο Ρωσία και μία φορά κέρδισε το εθνικό τουρνουά. Μετά από μια πρόωρη σταδιοδρομία που συμπλήρωσε πέντε χρόνια ως επίσημες αθλητικές, και στη συνέχεια επέστρεψε στο δαχτυλίδι στην ιδιότητα του επαγγελματία αθλητή.

Έναρξη της διαδρομής

Evgeny Romanov γεννήθηκε στο Βόλγκογκραντ το 1984. Όταν ήταν δώδεκα ετών, ο πατριός του τον έστειλε στο τμήμα πυγμαχίας, όπου το πρώτο μέντορά του ήταν Vladimir Πάβλοβιτς Makienko. Ο ίδιος έχει εκπαιδεύσει για μεγάλο χρονικό διάστημα, μέχρι το 2012, δεν μεταβιβάζεται με τον Αλέξανδρο Sergeyevich Chernoivanova.

Τα αποτελέσματα ήταν αρκετά γρήγορα. Evgeny Romanov ήρθε στην πυγμαχία στην ηλικία των 12, και 13 άρχισαν να ταξιδεύουν στο διαγωνισμό. Όλα ξεκίνησαν με την περιφερειακή κλίμακα - στον τομέα του πρωταθλήματος, την SFD. Σε 14 χρόνια, μια πολλά υποσχόμενη έφηβος κέρδισε το εθνικό πρωτάθλημα μεταξύ των juniors.

Evgeny Romanov ξεκίνησε με την κατηγορία βάρους έως 57 κιλών, χρόνο με το χρόνο, μετατρέπεται σε ένα βαρύτερο τμήμα. Όσον αφορά το επίπεδο των νέων το 2002, έπαιξε μία σεζόν στην κατηγορία βάρους έως 81 kg.

Τζούνιορ Volgograd άντρας πήγε για να κερδίσει τους συνομηλίκους τους, βγαίνουν ήδη και σε διεθνές επίπεδο. Λόγω της νίκης Ρομανώφ στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων στη Βαρσοβία, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Κορέα. Θεωρείται ένα από τα πιο ελπιδοφόρα παιδιά της γενιάς του.

Η μετάβαση σε επίπεδα ενήλικα

Δεν μπορούμε να πούμε ότι Yevgeny Romanov αντιμετωπίσει σοβαρά προβλήματα με την προσαρμογή σε επίπεδο ενηλίκων. Ήδη από το 2005, στο πρώτο πρωτάθλημα της Ρωσίας «χρυσό αγόρι» της Βολγκογκράντ έχει φτάσει στον τελικό, όπου έχασε μόνο επιφανείς Αλέξανδρος Alexeyev. Πώς, λοιπόν, είπε ο Ευγένιος, που στην αρχή της ενήλικης καριέρα του απολύτως δεν αισθάνονται ντροπή για κανέναν, παρά μόνο τα πιο σεβάσμια μαχητές, μεταξύ των οποίων ήταν Alekseev, Romanchuk, Chahkiev. Το επόμενο έτος, Ρομανόφ επαναλαμβάνεται επίτευγμά του, κερδίζοντας την εθνική ασημένιο πρωτάθλημα. Στην τελική, δεν είχε καμία τύχη της Ρωμαϊκής Romanchuk, ο οποίος ήταν τότε στο απόγειο της φόρμας και δεν είχαν ίσες.

Το 2007, volgogradets ανεπιτυχώς πραγματοποιήθηκε στο πρωτάθλημα της Ρωσίας, όμως, έχει κάνει μια αξέχαστη επιτυχία από το συνηθισμένο χρυσό μετάλλιο. Στο Match Play Ρωσία εναντίον των Ηνωμένων Πολιτειών, χτύπησε την αμερικανική Deonteya Γουάιλντερ, και μάλιστα στην ερασιτεχνική πυγμαχία ώστε να είναι ιδιαίτερα δύσκολη, επειδή οι αθλητές προστατεύονται από κράνη, καταπολεμά την περασμένη λιγότερο.

Τότε κανείς δεν γνώριζε ότι ο ηττημένος βαρέων βαρών των ΗΠΑ σε λίγα χρόνια θα είναι ο παγκόσμιος πρωταθλητής μεταξύ των επαγγελματιών, έτσι ώστε να υπάρχει μια πολύ δυνατή νίκη στο Eugene Romanov καριέρα.

Αντιαθλητική αρχή και πενταετή παύση

Το 2008, ο Ρώσος Εβγκένι Ρομανόφ πρωτάθλημα έφτασε και πάλι στον τελικό και έχασε και πάλι, αυτή τη φορά Yegor Mehontsevu. Μετά από αυτή τη νίκη, εμφανίστηκε με επιτυχία σε διεθνές επίπεδο, κερδίζοντας το παγκόσμιο πρωτάθλημα, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Ένα χρόνο αργότερα, ο αθλητής κατάφερε να επιτύχει το στόχο του και να κερδίσει ένα εθνικό πρωτάθλημα, σπάζοντας προσβολή μία σειρά τριών έχασε τελικά. Σύμφωνα με την αρχή της επιλογής του αθλητισμού, δηλαδή Yevgeny Ρομανόφ έπρεπε να εκπροσωπήσει τη Ρωσία στα μεγάλα τουρνουά του έτους ως εθνικό πρωταθλητή, αλλά οι ηγέτες έχουν κριθεί διαφορετικά. Και στο Παγκόσμιο Κύπελλο και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και πάλι πήγα Egor Mekhontsev, ο οποίος έχασε το εθνικό πρωτάθλημα.

Evgeny Ρομανόφ ήταν εξοργισμένοι, γιατί πέρασε πολλά χρόνια πεισματικά πήγε στο στόχο του, τακτικά συμμετείχε στον τελικό και κατάφερε να κερδίσει στο τέλος, αλλά δεν έχουν την ευκαιρία να αποδείξει τον εαυτό του σε διεθνές επίπεδο. Νιώθοντας τη ματαιότητα των περαιτέρω συνέχιση της απασχόλησης με την πυγμαχία, ολοκλήρωσε ερασιτεχνική καριέρα του. Λαμβάνοντας το είδος διάλειμμα, Evgeny Ρομανόφ άρχισε να εργάζεται στην πατρίδα του αθλητισμού της επιτροπής του στην περιοχή Volgograd, που συμμετέχουν στην οργάνωση των διαφόρων αθλητικών εκδηλώσεων.

Επιστροφή στο δακτύλιο

Προς έκπληξη όλων, το 2016 Evgeny Ρομανόφ επέστρεψε στο δαχτυλίδι ήδη στην κατάταξη των επαγγελματίας πυγμάχος. αθλητής Διευθυντής έγινε μια τοπική υποστηρικτής Βίκτορ Βασίλιεφ. Ενώ ο αθλητής είχε μόλις τέσσερις αγώνες, τρεις από αυτούς στο νότο της Ρωσίας.

Ωστόσο, κατά τη διάρκεια αυτής σύντομο χρονικό διάστημα που είχε ήδη καθιερωθεί ως ένα φοβερό puncher με μια ισχυρή γροθιά και με τα δύο χέρια. Η πιο εντυπωσιακή νίκη κερδήθηκε πάνω από την ρωσική πρωταθλητής μεταξύ των επαγγελματιών Βλαντιμίρ Goncharov, όταν Romanov χτύπησε ένα ισχυρό αντίπαλο στον πρώτο γύρο.

Τώρα μπορείτε να περιμένετε τις συμβολαίου Eugene σοβαρές υποστηρικτές που θα του δώσει τις μάχες με τα ισχυρότερα μπόξερ.