Alexei Berezutski: βιογραφία, επίτευγμα

Alexei Berezutski - γνωστό ρωσικό ποδόσφαιρο υπερασπιστής. Παίκτης της εθνικής ομάδας. Πολλαπλές νικητής του πρωταθλήματος και το Super Bowl της χώρας.

μεταξύ πόλο και μπάσκετ

Αλεξέι Μπερεζούτσκι γεννήθηκε στη Μόσχα το 1982. Έχει ένα δίδυμο αδελφό, που είναι μεγαλύτερα από ό, τι τον κατά 20 λεπτά. Είναι επίσης ένας επαγγελματίας ποδοσφαιριστής. Τώρα είναι μαζί υπέρ του συλλόγου ΤΣΣΚΑ και τη ρωσική εθνική ομάδα.

Η μητέρα τους εργαζόταν ως λογιστής και ο πατέρας του - καθηγητής φυσικής αγωγής, οπότε η αγάπη για το άθλημα που είχε από την παιδική ηλικία. Στο δημοτικό σχολείο, μαζί με το ποδόσφαιρο, που ασχολούνται με την υδατοσφαίριση. Αλλά στο τέλος επέλεξε ένα σχολείο ποδοσφαίρου «Αλλαγή». Η πρώτη τους προπονητής ήταν ο Βλαντιμίρ Lopatin.

Alex και ο αδελφός του είχε ήδη ξεχώρισαν κατά τους συνομηλίκους ψηλά, πειθαρχία και λεπτή σωματική διάπλαση. Στην ηλικία των 15 ετών, είχαν υποβιβαστεί από τις κορυφαίες σχολές της νεολαίας πρωτάθλημα διαίρεση. Αδελφοί σκεφτεί σοβαρά ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, άλλαξε σε μπάσκετ. Χρόνος σχολική ομάδα «Τορπίλη-ZIL» καλούνται πρώην επιθετικός των «Avtozavodtsev» Βλαντιμίρ Kobzev. Σύντομα διάσημος προπονητής Μπόρις Ignatiev άρχισε να τους προσελκύσουν με τα παιχνίδια για την πρώτη ομάδα.

κάνει το ντεμπούτο του στον επαγγελματικό αθλητισμό

Στην επαγγελματική ομάδα Alexei Berezutski έκανε το ντεμπούτο του το 2000. Ήταν 18 ετών. Στην πρώτη κατηγορία, έχει προχωρήσει πέρα ​​από το «Τορπίλη-ZIL» στο Τομσκ σε έναν αγώνα ενάντια στο τοπικό «Tom». Berezutski έπαιξε στο lineup εκκίνησης. Οι καιρικές συνθήκες ήταν αρκετά nefutbolnoy - 7 βαθμούς Κελσίου. Ως αποτέλεσμα, το παιχνίδι έληξε με ισοπαλία 0: 0. Αφού πέρασε ένα ακόμη αγώνα για τη «Τορπίλη», Berezutski πήγε δανεικός μέχρι το Νοβοροσίσκ «Τσερνομόρετς», μιλώντας στα μεγάλα πρωταθλήματα. Η ελίτ του ρωσικού ποδοσφαίρου Alexei Berezutski έκανε το ντεμπούτο του τον Μάρτιο του 2001. Ήρθε από τον πάγκο σε ένα παιχνίδι εναντίον της Μόσχας «Spartak». Στο τέλος της «ερυθρόλευκη» έβγαλε μια νίκη 2: 1.

Σύντομα, το παιχνίδι ενάντια στον «Rostselmash» Berezutski σκόραρε το πρώτο του γκολ στα μεγάλα πρωταθλήματα. ακριβή πυροβολισμό του στις αρχές του δεύτερου μισού σωθεί «Τσερνομόρετς» από την ήττα (1: 1). Συνολικά, πέρασε 14 αγώνες novorossiytsev.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της σεζόν, «Τσερνομόρετς» τερμάτισε τελευταία και υποβιβάστηκε στη δεύτερη πρωτάθλημα.

Η ΤΣΣΚΑ

Στην ΤΣΣΚΑ έκανε το ντεμπούτο του τον Μάιο 2002, Alexei Berezutski. Βιογραφικό του αθλητή εκείνη την εποχή ήταν εντελώς συνδέεται με το ποδόσφαιρο. Ο αμυντικός άφησε το πεδίο στον αγώνα εναντίον της πρωτεύουσας «Τορπίλη». Αρχικά, ο ανταγωνισμός στη θέση του ήταν μεγάλη. Berezutski συναγωνίστηκε Šemberas, Evsikova και Dai, αλλά τελικά κατάφερε να κερδίσει μια θέση στην αρχική ενδεκάδα.

Ήδη από το 2003, έπαιξε σε όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος από το πρώτο λεπτό, πρώτο κέρδισε τα χρυσά μετάλλια του ρωσικού πρωταθλήματος.

Με ΤΣΣΚΑ μέχρι τώρα συνδέεται βιογραφία του. Alexei Berezutski, του οποίου η φωτογραφία είναι χτυπά τακτικά τις σελίδες των αθλητικών εφημερίδων, ο σύλλογος κέρδισε έξι ρωσικά πρωταθλήματα, πέντε φορές έγινε ασημένιο μετάλλιο και δύο φορές - χάλκινο. 7 φορές κέρδισε το Κύπελλο της χώρας, έξι φορές έγινε ο ιδιοκτήτης του Super Bowl.

Συνολικά, ο «στρατός» έχει δαπανήσει 317 αγώνες και σκόραρε 6 γκολ.

, η UEFA Κύπελλο

Στην Ευρωπαϊκή αρένα επίσης πραγματοποιηθεί με επιτυχία Alexei Berezutski. Φωτογραφία αμυντικός παίρνει πάντα στις εκθέσεις ΤΣΣΚΑ αγώνες στην Ευρώπη. Η πιο επιτυχημένη ήταν η εποχή του 2004/2005. ΤΣΣΚΑ άρχισε να εκτελεί στο Champions League. Στο δεύτερο προκριματικό στρογγυλή άκρη Αζερμπαϊτζάν "Neftchi" (0: 0, 2: 0), και το τρίτο - Scottish "Ρέιντζερς" (2: 1, 1: 1). Στη φάση των ομίλων η ρωσική ομάδα ήταν στην ίδια ομάδα με την αγγλική «Chelsea», της Πορτογαλίας «Porto» και η γαλλική «Παρί Σεν Ζερμέν». Μετά από μια λευκή ισοπαλία στην Πορτογαλία και την εντός έδρας νίκη επί της γαλλικής (2: 0) στην ομάδα Berezutski είχε κάθε ευκαιρία να συνεχίσει τον αγώνα.

Η κατάσταση άλλαξε δύο ήττες από "Chelsea" (0: 2 και 0: 1). Μετά από αυτό, «ΤΣΣΚΑ» έχασε «Λιμάνι» στο σπίτι. Στον τελευταίο γύρο είχαν ένα κόμμα να νικήσει Παρί Σεν Ζερμέν και να επικαλεστεί το γεγονός ότι οι πορτογαλικές χάσει πόντους στο ματς με την Αγγλία, οι οποίοι έχουν ήδη εξασφαλίσει την πρώτη θέση. ΤΣΣΚΑ αντιμετώπισαν - Semak χατ-τρικ, φέρνοντας τη νίκη Μοσχοβίτες στο Παρίσι 3: 1. Ωστόσο, η «Θύρα» άρπαξε τη νίκη από το «Chelsea», 5 λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα. ΤΣΣΚΑ πήρε την τρίτη θέση στην ομάδα, συνέχισε τις επιδόσεις του Europa League.

"Στρατιώτες" τεθεί αμέσως σε 1/16 στα πορτογαλικά "Benfika" (2: 0, 1: 1) και στη συνέχεια πέρασε Βελιγράδι "Παρτιζάν" (1: 1, 2: 0) και γαλλικό "Oser" (4: 0 0: 2).

Στα ημιτελικά, οι Ρώσοι σε ένα πάρτι δεμένο με την ιταλική «Πάρμα» 0: 0, και το Σώμα νίκησε τον αντίπαλο 3: 0. Έτσι ΤΣΣΚΑ έχει εμφανιστεί στον τελικό της Λισαβόνας «Αθλητικά». Μετά την πρώτη φορά «ΤΣΣΚΑ» έχασε 0: 1. Το σημείο καμπής ήρθε σε 56 λεπτά, όταν Alexei Berezutski ισοφάρισε. Στη συνέχεια Zhirkov και Vagner Love έφερε το θέμα στο τέλος της. Κερδίζοντας 3: 1. ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Κύπελλο UEFA.

Η ομάδα της Ρωσίας

Η ρωσική ομάδα Berezutski λειτουργεί από το 2003. Στο αποκορύφωμα της επιτυχίας του, ήταν το 2008 στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην Αυστρία και την Ελβετία.

Ρωσική ομάδα ως εκ θαύματος χτυπήσει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, φθάνοντας το ευρώ από τη δεύτερη θέση, μόνο μέσα από μια εντός έδρας ήττα στον τελευταίο γύρο των Βρετανών.

Ευρώ Ρώσοι αντίπαλοι ήταν Ισπανοί, Σουηδοί και Έλληνες. Σε αγώνα το ντεμπούτο του ομάδα Berezutski υπέστη μια συντριπτική ήττα από την Ισπανία 1: 4. Ωστόσο, μετά, χάρη σε δύο νίκες πάνω από την Ελλάδα (1: 0) και τη Σουηδία (2: 0), που δημοσιεύθηκε στο πλέι-οφ από τη δεύτερη θέση.

Εξαιρετική ήταν η προημιτελικό αγώνα. Λογαριασμού κατά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, Pavlyuchenko άνοιξε. 5 λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα, οι Ολλανδοί είχαν σωθεί από την ήττα van Nisterloy. Ο νικητής προσδιορίστηκε στην παράταση. Torbinski και Arshavin έκανε τη Ρωσία στα ημιτελικά.

Στον αγώνα για την πρόσβαση στο αποφασιστικό γύρο του Euro Ρώσοι και πάλι παραχωρήθηκε στην Ισπανία (0: 3), κερδίζοντας έτσι το χάλκινο μετάλλιο.